Fantazi iç giyim ürünlerinde hijyen nedeni ile değişim ve iade yapılmamaktadır.
×
 
Jartiyer Nedir? Nasıl Kullanılır?
22 Aug

Jartiyer Nedir? Nasıl Kullanılır?

Posted By: Melis Times Read: 264 Comments: 0

Kelime olarak jartiyer çorabın dizlerden tutturulmasını sağlayan lastikli bağdır. İki parçadan oluşan jartiyer takımı çorap ve lastikli bağdan oluşur. İç çamaşırı ile birlikte satıldığından dolayı jartiyer takım adını almış olan jartiyer aslında bir iç çamaşırı değildir. Farklı kullanım alanları olan bu çoraplar kadınların dişiliğini ön plana çıkarır. Günlük hayatta etek altına giyilebileceği gibi özel gecelerde de tercih edilebilir.

Bedene göre farklı boyutlarda bulunan jartiyer vücut tipine göre seçilmelidir. Vücuda uygun olmayan jartiyerler bağın tutturulmasını zorlaştırır ve kilo probleminden dolayı yığılmalar görülebilir. Çok fazla çeşidi bulunan bu ürünler Ortaçağ’dan günümüze kadar gelmiştir.

Jartiyer Nasıl Kullanılır?

Normal çorap giymeye alışkın olanlar ilk başlarda jartiyer ile rahat edemeyebilir. Fakat bir süre sonra alışılan jartiyer çoraplar normal çoraplardan farksız şekilde rahatlıkla giyilebilir. İstenilen boyutta ayarlanabilen çorap boyutu jartiyer bağ ile birlikte güzel bir ikili oluşturur.

İki önde ve iki arkada olmak üzere 4 adet stripe bulunur. Bu stripeler ile çoraplar tutturulur ve istenilen boyuta getirilebilir. Fakat çorapları giyerken yukarıya çektirmemek lazım, yoksa çoraplar bir süre sonra aşağıya doğru inmeye başlar ve bağlar sizi rahatsız edebilir. Rahatsızlık yaşamamak için jartiyer bağlarda ki mandallar doğru bağlanmalıdır.

Jartiyerler her vücut tipine uyum sağlamaktadır. Ancak vücut uyumu doğru seçilirse jartiyer rahatlıkla kullanılır ve şık bir görünüm sunar. Vücut ağırlığınıza göre jartiyer seçimi yapmalısınız. Eğer kiloluysanız daha çok balenli modelleri tercih etmelisiniz. Jartiyer için seçilen kumaş türü de duruşunu etkilemektedir. Yaz aylarında naylon olmayan pamuklu jartiyerler tercih edilmelidir. Hem daha az rahatsız eder hem de görünümü daha güzel olur.

Write Comment

@Instagram